Orbán Viktor: Magyarország győzelmet aratott az EU-csúcs előtt, nem lesz napirenden az orosz zárolt vagyon kérdése az EU-csúcson
Orbán Viktor miniszterelnök szerint Magyarország komoly sikert ért el az uniós csúcstalálkozót megelőző egyeztetéseken: az Európai Bizottság elnöke jelezte, hogy a zárolt orosz vagyon ügye nem kerül fel az EU-csúcs napirendjére.
A kormányfő szerdán, Brüsszelben, a Patrióták európai pártcsalád vezetőinek találkozójára érkezve arról beszélt, hogy az előzetes, háttérben zajló tárgyalások meghozták a kívánt eredményt.
Orbán Viktor ugyanakkor határozottan elutasította azt a felvetést is, amely szerint az orosz vagyon felhasználása helyett közös uniós hitelfelvétellel teremtenének forrásokat. Kiemelte: Magyarország nem hajlandó felelősséget vállalni olyan kölcsönért, amelyet Ukrajna támogatására fordítanának, és álláspontja szerint az Európai Uniónak sem szabad ebbe az irányba elmozdulnia.
A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a magyar kormány minden rendelkezésére álló eszközzel igyekszik megakadályozni a javaslat elfogadását, és ennek érdekében szövetségeseket is keres az uniós tagállamok körében.
Follow @jobboldalihirek