Orosz külügyminisztérium: Az Európai Unió 1600 milliárd eurót veszített eddig a szankciókon
Az orosz külügyminisztérium közlése szerint 2022 és 2025 között az európai gazdaságok összesen mintegy 1600 milliárd eurós veszteséget szenvedtek el az Oroszország ellen meghirdetett, politikailag motivált szankciók következtében – írta az MTI.
A tárca közleménye kiemeli: az elmúlt években a Nyugat példátlan gazdasági nyomást próbált gyakorolni Moszkvára, ám ennek ellenére az orosz gazdaság figyelemre méltó stabilitást és alkalmazkodóképességet mutatott, sőt továbbra is biztos növekedési pályán halad. A nyilatkozat szerint mára egyértelművé vált, hogy az egyoldalú kényszerítő intézkedések nagyobb kárt okoznak maguknak a szankciók kezdeményezőinek, mint Oroszországnak.
A külügyminisztérium hangsúlyozta: az efféle nyomásgyakorlás komoly mértékben akadályozza egy méltányosabb, többpólusú, egyenlő jogú világrend kialakulását, amely felé egyre több ország törekszik a globális térben.