Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekItthon

Újabb videó jelent meg: Orbán Viktor kiiktatását követelik Zelenszkij emberei

Hirdetés

Az Ellenpont felfigyelt egy friss interjúra, amelyben az egyik legismertebb ukrán kormánypárti vlogger már nyíltan a magyar miniszterelnök eltávolítását követeli, mondván: szerinte Orbán Viktor „maga a gonosz”. Mindeközben más ukrán újságírók a magyar belpolitikába is egyre nyíltabban beavatkoznak, és nem is titkoltan Magyar Péter mellett kampányolnak – írja a Magyar Nemzet.

Nem ez az első eset, hogy ukrán oldalról fenyegetések érik a magyar kormányfőt. Korábban az Ukrán Önkéntes Hadsereg parancsnoka, Dmitro Jaros halálosan megfenyegette Orbán Viktort.

Hirdetés

Most az Európa mítoszok nélkül nevű csatorna műsorvezetője, Anton Jascsenko ment még tovább: ötödik hadoszlopnak nevezte a magyar miniszterelnököt, és Brüsszeltől követelte annak politikai „kiiktatását”.

A vlogger szerint Orbán Viktor maga az ördög, aki tudatosan árt Ukrajnának. Az erősen uszító hangvételű megszólalásban szó szerint így fogalmazott: „Legyünk őszinték, számunkra Orbán az abszolút gonosz, kifejezetten ukrán kontextusban: a háborúval kapcsolatos álláspontja, az EU-s döntések blokkolása, a Putyin-párti gáz-narratívája.”

Demokrata nyomán

Hirdetés
Hirdetés