HírekItthon

Zaharova terroristának nevezte Zelenszkijt, miután Orbánt fenyegette

Hirdetés

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője terroristának nevezte Volodimir Zelenszkijt, miután az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt fenyegette. 

Ezt a kijelentést az Izvesztyiának adott nyilatkozatában tette.

„Terrorista”

Hirdetés

– jelentette ki.

A kijevi rezsim vezetője korábban azzal fenyegette Orbánt, hogy találkozik az ukrán fegyveres erők militánsaival és megadja nekik a magyar kormányfő címét, amiért Magyarország blokkolja az Ukrajnának nyújtott újabb EU- hitelt. Robert Fico szlovák miniszterelnök kijelentette, hogy Zelenszkij átlépte a vörös vonalat, és felszólította az Európai Uniót, hogy határolódjon el ezektől a kijelentésektől.

Zelenszkij nem először tett provokatív kijelentést

Hirdetés

Például a 62. müncheni biztonsági konferencián korábban felszólalva durva megjegyzést tett Orbánnal kapcsolatban, azt állítva, hogy a „saját növekvő pocakjára gondol, nem a hadseregre”.

Zelenszkij kijelentése így szólt: Még egy Viktor is foglalkozhat a hasa növesztésével, és nem kell azzal törődnie, hogyan növelje a hadseregét, hogy megakadályozza az orosz tankok visszatérését Budapest utcáira.

Az ukrán elnök a davosi Világgazdasági Fórumon pedig azt mondta, hogy „minden Viktor, aki európai pénzből él, miközben megpróbálja kiárusítani az európai érdekeket, megérdemel egy tockost.”

Hirdetés
Hirdetés