HírekItthon

Brutális megszorítás: Magyar Péterék kapituláltak, és lemondtak egy csomó brüsszeli pénzről

Hirdetés

Kapitulált az áprilisban jelentős titkosszolgálati beavatkozással puccsal hatalomra juttatott gyarmati adminisztráció Brüsszel előtt, Magyar Péter és csapata jelentősen átírta a nemzeti kormány által 2022-ben benyújtott és az Európai Bizottság által akkor elfogadott magyar helyreállítási és ellenállóképességi tervet, így jóval kevesebb pénz jut számos területre.

Amint arra Győri Enikő, a Fidesz európai parlamenti képviselője felhívta a figyelmet, a globalista helytartók által újraírt változat brutális megszorításokat jelent: az Orbán Viktor vezette nemzeti kormány által egészségügyi fejlesztésekre előirányzott 643 millió euró 240 millióra, vagyis az eredeti összeg alig több mint 30 százalékára csökkent. Az egészségügyi digitalizációra 250 millió euró helyett mindössze 25 millió, vagyis az eredeti összeg 10 százaléka jut. A felsőoktatási innovációs forrásokra 45 millió helyett csak 16 millió euró jut, ez 64 százalékos csökkenés. A magyar polgárok napelem-telepítését segítő programra 415 millió helyett csupán 211 millió eurót adnak, vagyis a Magyar Péter vezette gyarmati adminisztráció megfelezte a nemzeti kormány által e célra szánt összeget.

A TSZ párt, konkrétan Magyar Péter és a magyar helyreállítási és ellenállóképességi tervet vele együtt átíró csapata tehát egyértelműen kapitulált Brüsszelben, és lemondott a magyar embereknek járó pénz jelentős részéről, ami lényegileg megszorításokat jelent.

Hirdetés

Forrás: Demokrata

Hirdetés