HírekItthon

Hont András keményen helyretette Majkát

Hirdetés

Távol álljon tőlem, hogy a villanyszerelők intellektuális képességeit gúnyoljam, az komoly szellemi munka, aki próbált alternatív kapcsolót bekötni, megerősítheti. Ezért érthetetlen, hogy ennyi aggyal miként lehetett valaki villanyszerelő. Majka – akit változatlanul tehetséges showmannek tartok – emitt az április választásokat ’56-tal állítja párhuzamba, azon az alapon, hogy az ország mindkétszer bebizonyította: nem lehet vele „gecizni”, itt „elnyomásnak, rezsimnek (?) nincs helye”.
Némi utánanézéssel Majka úr értesülhetett volna arról, hogy ’56-ot megtorlás és harmincéves Kádár-rezsim (!) követte. Arról nem is beszélve, hogy a forradalom élén nem az MDP káderhatásköri listájáról valamelyik szolgáltatóipari szövetkezet élére került és ott megbukó apparatcsik haladt. Majka amatőr történésznek mondom: kábé úgy kell elképzelni, mintha Pokorni Zoltán az óellenzékkel alakított volna kormányt, de amikor megpróbál Orbántól csent fordulatokat idézni a Kossuth téren, akkor a tömeg kifütyüli, ahogy ez Nagy Imre elvtársazásakor történt. Nem folytatom az analógiát, nem boncolgatnám, hogy ezt követően kit végeznének ki, és melyik történelmi párt vezetője hová emigrálna.
Új dimenziók tárulnának föl Majka politológus előtt, aki a színpadon a Mandiner, a Pesti Srácok, a Megafon „napilaptokól” is elbúcsúzott. Majka médiakutató aligha saját tapasztalataiból merít, mivel a Mandiner és a Pesti Srácok portálok, előbbi hetilapot is kiad, a Megafon pedig influenszerkeltető. Az igazán bámulni való azonban az, hogy Majka morális kényeztető, aki a NER keserű éveit nagy részt a TV2-nél vészelte át, hozzáfűzi, hogy nem sajnálja ezeket a lapokat, mert azok sem sajnálták őket, amikor milliárdokat költöttek mások lejáratására. Ez már tényleg a pofám leszakad kategória. A TV2 ugyanis egy fikarcnyit nem maradt le a többiektől, ha valakit le kellett járatni. Például engem, amikor Majka forradalmár a Való Világ Villában világlott valagát a tévé valamelyik stúdiójában meresztette. Esetleg oltásnáciskodott, vagy vamzerkedett volt barátjáról, akinek egyetlen értékelhető nótáját köszönheti.
Őszintébb lett volna, ha Majka világnézeti szélzsák csak ennyit mond: megváltozott a világ, én is megváltoztam… ennyi. Bár, azt hiszem, nem a világ változott, csak a kifizetőhelyek.

Hirdetés

Hirdetés