Telex elkezdte felkészíteni a Tisza szavazókat: le kell adnotok az életszínvonalból
Egészen elképesztő érzékenyítés kezdődött. A Telex ezt bírta közzétenni:

Kommentek alatta:
Szerintem Ti már el is kezdhetitek leadni- kontrolláltan – mi megvárnánk azt, amikor kényszerülünk rá…….ti. a remény hal meg utoljára, pláne akkor amikor lobbi hátterű, propaganda- és biznisz szaga van az egésznek.
❗️Érdekes kommunikációs fordulat figyelhető meg a Tiszához közel álló médiában. A kampányban azt az üzenetet közvetítették, hogy kormányváltás esetén gyors életszínvonal-emelkedés, olcsóbb üzemanyag és kedvezőbb megélhetés vár a magyarokra. Most viszont egyre gyakrabban jelennek meg olyan cikkek, amelyek már arról szólnak, hogy az embereknek fel kell készülniük az életszínvonal csökkenésére, a megszorításokra és a nehezebb időszakra.
Ez önmagában is felvet egy fontos kérdést: ha valóban olyan rossz volt a helyzet korábban, ahogyan éveken át állították, akkor miből kellene most még visszaadni? Ha pedig tényleg az életszínvonal csökkentésére kell felkészíteni a társadalmat, akkor mi lett a kampányban tett ígéretekkel?
A politikában természetesen előfordul, hogy a kormányzás nehezebb, mint az ellenzéki ígérgetés. De a választók joggal várhatják el, hogy ugyanazok a szereplők ne néhány hónap alatt jussanak el a „minden jobb lesz” üzenettől odáig, hogy a jólét csökkentésének szükségességéről beszéljenek.
A következő időszak egyik legérdekesebb kérdése az lesz, hogyan fogadják ezt azok a szavazók, akik korábban éppen a gyors életszínvonal-javulás reményében támogatták a változást.