Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

Hírek

Jajj, most mi lesz? Rabszolgatartó volt a New York Times a Magyarországot rágalmazó tulajdonosa

Hirdetés

Na, most mi lesz?

A The New York Times című liberális lapot tulajdonló Ochs-Sulzberger család felmenői között rabszolgatartók is voltak – állította a New York Post című lap hétvégi számának oknyomozó riportja.

A helyzet sokkal rosszabb, mint gondoltam volna

– állapította meg Michael Goodwin újságíró, aki a The New York Post mellett a republikánusokhoz közel álló Fox televízió kommentátora is. Az újságíró szerint bizonyítékok vannak arra, hogy a Sulzberger családban nemcsak rabszolgatartók voltak, hanem sok családtag az amerikai polgárháború idején (1861-1865) a déli konföderációs erőket és a rabszolgatartókat segítette.

Hirdetés

Példaként a szerző az Ochs-Sulzberger család egyik pátriárkáját hozta fel: Adolph Ochsét, aki – mielőtt megvásárolta a The New York Timest – a Chattanooga Times című lap tulajdonosa volt.


Adolph Ochs

A lapban 1900-ban olyan vezércikk is megjelent, amely amellett foglalt állást, hogy az Ochs által is támogatott Demokrata Pártnak „talán ki kellene tartania amellett, hogy a négerek ördögi szavazati jogát szeszélyből terjesztették ki”.

Hat esztendővel később, a konföderáció elnöke, Jefferson Davis századik születésnapján a lap „nagyszerű déli vezetőnek” titulálta a konföderációs elnököt.

Hirdetés

Ochs anyagilag is támogatta két konföderációs tábornok, Robert Lee és Stonewall Jackson emlékművének elkészítését a déli Georgia államban. Később a testvére, George Ochs pedig az 1930-as években – miközben a The New York Timesnál dolgozott –, a Konföderáció Veteránjai Fiainak nevű egyesület New York-i egyletét is vezette.

A New York Post publicistája leszögezte azt is: a család egyik tagjának, Bertha Levy Ochsnak (Adolph Ochs anyjának) legalább öt rabszolgája is volt Mississippi államban. Valószínűleg Bertha unokaöccsének, John Mayernak is volt rabszolgája.


Adolph S. Ochs anyja, Bertha Levy Ochs ölében – a néger szolgálókat oda kell képzelni a háttérbe

Hirdetés
„Vajon nem kellene a Timesnak is előbb saját magán kezdenie a konföderációs múlt feltárását?”

– fogalmazta kérdésbe az álláspontját a New York Post publicistája.

Az oknyomozó riportról hírt adó jobboldali Breitbart News portálja vasárnap emlékeztetett arra, hogy a liberális The New York Times az elmúlt hónapokban folyamatosan népszerűsítette azt az „1619 Project” című, Nikole Hannah-Jones által írt esszésorozatot, amely történészek szerint meghamisítja az Egyesült Államok történelmét és azt állítja, hogy az ország önálló története nem az 1776-os Függetlenségi nyilatkozattal kezdődött, hanem csak 1619-ben, amikor Virginiába megérkeztek az első rabszolgák az afrikai kontinensről.

Már csak az a kérdés, hogy a The Washington Post című lap szerkesztőségét mikor rohamozzák meg a Black Lives Matter aktivistái, hiszen a nevét egy rabszolgatartóról kapta. Akárcsak az Egyesült Államok fővárosa… Nehéz ügy.

Hirdetés

Forrás: 888.hu

Hirdetés